راهنمای خرید

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی (نکات مهم + معرفی و مقایسه)

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به دلیل تنوع بسیار زیاد این تجهیزات و تفاوت های چشمگیری که در کیفیت، قابلیت ها و قیمت آنها وجود دارد، از موارد ضروری می باشد که برای انتخاب بهترین دستگاه باید مطالعه شود. حجم بسیار بالای املاح و ذرات خطرناک موجود در آب به یکی از بزرگترین تهدیدها برای سلامتی انسان تبدیل شده و علیرغم تصفیه آن در تصفیه خانه های بزرگ، هنوز مقدار آنها بیشتر از حد استاندارد است. به همین دلیل در بسیاری از منازل از دستگاه تصفیه آب استفاده میشود که اندازه کوچک تری نسبت به نوع صنعتی داشته و توسط برندهای مختلف ایرانی، تایوانی و چینی و غیره ارائه میشوند.

دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

قبل از بررسی و ارائه راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که این تجهیزات تصفیه آب چه کاربردی دارند و چرا استفاده میشوند؟ به عبارت دیگر، دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟ آب های آشامیدنی به دلیل عبور از سفره های آب زیرزمینی با حجم بالایی از املاح موجود در خاک آغشته میشوند که برخی از آنها برای سلامتی مفید بوده و تعدادی نیز مضر هستند. علاوه براین، ورود فاضلاب به طبیعت به مرور بر سفره های زیرزمینی اثر منفی ایجاد نموده و بار آلودگی را در آنها افزایش می دهد. به همین دلیل لازم است در تصفیه خانه های صنعتی با تجهیزات مختلف آب به استانداردهای لازم دست پیدا کند. اما در بسیاری از مناطق آب آشامیدنی تصفیه شده هنوز از استانداردها فاصله داشته و نیاز به تصفیه بیشتر دارند. به همین دلیل در این شرایط از دستگاه تصفیه آب خانگی می توان استفاده نمود.
دستگاه تصفیه آب خانگی به مجموعه از تجهیزات و اجزا گفته میشود که درون یک پکیج قرار گرفته و با استفاده از روش اسمز معکوس آلاینده ها، املاح و آلودگی های موجود در آب را از بین می برند. در این دستگاه ها با توجه به مدل و قابلیت ها از فیلترهای مختلفی استفاده میشود و در اغلب مواقع تعداد آنها 3 تا 8 عدد است. البته دستگاه های تصفیه آب خانگی معمول و رایج 5 عدد فیلتر دارند و در نهایت آب را با سطح استانداردی از املاح تولید می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *