راهنمای خرید

چگونه بهترین دستگاه تصفیه اب را بخریم

 وضعیت برندهای دستگاهای تصفیه آب در کشور ایران

بسیاری از برندهای دستگاههای تصفیه آب در کشور  ، مونتاژ شده در ایران هستند .امروزه  بیش از 98 درصد از دستگاههای موجود در بازار این وضعیت را دارند . تقریبا اکثر آنها نه تحت لیسانس هستند و نه نماینده آن برند ( تقریبا همه آنها ) . روی دستگاه ها نیز استانداردهای مختلف نوشته شده که هیچکدام صحت ندارد چون این دستگاهها مونتاژی هستند و نمی توانند استانداردی داشته باشند مانند FDA و NSF و … بنابراین اگر جایی مشاهده کردید که دستگاه دارای استاندارد FDA و NSF و WATER QUALITY و  … است ، همگی دروغ است . با فروشنده تماس بگیرید و بگویید که گواهینامه استاندارد مثلا FDA آنرا برای شما بفرستد و یا لینک آن در سایت مرجع را معرفی کند .

اما دستگاههای مونتاژی ایران را میتوان به ۲ گروه تقسیم کرد .

الف : دستگاههای تصفیه آب مونتاژ شده توسط یک شرکت مشخص

این دستگاهها معمولا به صورت برند ثبت شده هستند و تمام امتیازات قانونی آن نظیر مونتاژ و فروش آنها ، فقط برای یک شرکت مشخص است . معمولا این نوع از دستگاهها چون دارای برند ثابتی هستند از کیفیت قابل قبولی برخوردارند و شرکت سازنده نیز سعی میکند که هر روز به کیفیت محصول خود ، بیفزاید تا فروشش بهتر شود و برندش معروف تر شود . مانند برندهای تانک پک TANKPAC ، ویولت VIOLET ، کریستال CRYSTAL ، کرودوکس CORODEX و … . البته برندهای اختصاصی ابزاری برای فریب و دروغ هم هستند و مثلا یک شرکت یک برند را برای خود ثبت میکند و سپس برچسب برند خود را بر روی دستگاه معمولی میزند و دستگاه مثلا 3 میلیون تومانی را به قیمت 6 میلیون می فروشد . چون برندش فقط برای خودش است ، بنابراین اجازه نمی دهد که هر کسی آنرا بفروشد و هر نقدی بر روی آن کند و به همین دلیل گاهی با ثبت برند ، سعی میکنند دستگاه را تحت برند خود گرانتر بفروشند . فروشندگان در سایت دیجیکالا و سایت های دیگر از این تکنیک زیاد استفاده میکنند . شما باید دقت کنید که دستگاهی که میخواهید خرید کنید ، فقط مختص یک سایت و یک فروشگاه نباشد و فروشندگان زیادی داشته باشد .

ب : دستگاههای تصفیه آب بدون متولی خاصی و مونتاژ توسط هر فردی

این دستگاهها در ایران نه دارای نمایندگی قانونی هستند و نه شرکتی که برندش را به نام خودش ثبت کرده باشد . معمولا این دستگاهها کیفیت بالایی ندارند و در رنج ارزان قیمت ها هستند . برندهای سافت واتر SOFT WATER ، برند سی سی کا C C K ، برند آرتک ARTEC ، برند آکوا لایف AQUA LIFE از عمده دستگاههایی هستند که زیاد به چشم میخورند . مثلا شاید بتوان گفت بیش از حدود 40 مدل دستگاه تصفیه آب سافت واتر در کشور وجود دارد که همگی مونتاژی هستند . پیشنهاد ما این است که فقط اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت را دارید ، خریدتان را از این برندها انجام دهید .

تصویر زیر از یکی از کارگاههای مونتاژ دستگاه تصفیه آب است . همه دستگاهها یکی هستند . در آخر کار روی یکی برند SOFT WATER چاپ میشود و دیگری CCK و … و گاهی نیز برندهای شخصی روی آنها چاپ می شود که امروز این مورد زیاد به چشم میخورد . زیرا با چاپ یک برند شخصی ، شما نمونه آن دستگاه را در جای دیگری نخواهید دید و آن دستگاه با هر قیمتی را مجبور به خرید هستید . مثلا برند CITY WATER . در خیلی از سایت های معروف و فروشگاههای سطح شهر ، این تکنیک به چشم میخورد که دستگاه های با برند اختصاصی خودشان را با قیمتهای بالا میفروشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *